Cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar redzi, bieži vien ir dažādas iespējas, kādus redzes uzlabošanas līdzekļus izmantot katru dienu. Taču, jāteic, ka briļļu pirkšana nav lēts prieks un acu lāzeroperācijas ne tik, tāpēc pastāv vēl kāda iespēja – kontaktlēcas. Optikas salonos nopērkamās lēcas ir pieejamas ne tikai ar salīdzinoši nelieliem plusiem un mīnusiem acu asumam, bet arī lielākām problēmām, piem., astigmātismam. Kontaktlēcas palīdz aizmirst problēmas par mājās aizmirstām vai pazudušām brillēm, jo kontaktlēcas ir ērts redzes problēmu korekcijas veids katram, kam ir tāds nepieciešams. Lēcas mūsdienās iespējams nopirkt arī online, bez steigas, izvēloties sev piemērotākās, taču, pirms tam ieteikums konsultēties ar optometristu, lai noskaidrotu kāda stipruma kontaktlēcas ir piemērotas un arī nepieciešamas.

KURŠ ĀRSTS IZRAKSTA BRILLES VAI LĒCAS?

Kontaktlēcas e-veikalos mūsdienās atrodamas ļoti daudz un dažādās vietnēs un dažādos optikas preču vai produktu veikalos, kā arī kontaktlēcu plusi un mīnusi liek aizdomāties, kādas tieši lēcas būs nepieciešamas. Arī kontaktlēcas mēdz atšķirties pēc to valkāšanas īpatnībām, funkcijām un, protams, arī no ražotāja. Pēc izmantošanas ilguma tiek izšķirtas lēcas, kas kalpo vienu dienu, 2 nedēļas, mēnesi, 3 mēnešus, 6 mēnešus un lēcas, kurām ir iespējams lietošanas termiņu pagarināt. Pēc lēcu veida iedala multifokālās kontaktlēcas, toriskās kontaktlēcas, krāsainās lēcas un kontaktlēcas ar atšķirīgiem zīmējumiem, kas var būt gan optiski pielāgotas, gan bieži funkcionē kā dekoratīvs elements.

KONTAKTLĒCU IZCENOJUMS E-VEIKALOS

Cena ir noteicošs faktors arī optometrijas precēm. Kontaktlēcu cenas var var būt atšķirīga dažādos salonos, tiesa gan cenu atšķirība nebūs ļoti ievērojama. Vienas dienas kontaktlēcas apmēram izmaksā 30 eiro un komplektā ir trīsdesmit kontaktlēcas, kas nozīmē 15 lēcu pārus. Lēcas, ko var lietot 2 nedēļas pa dienu, maksā ap 20 eiro un komplektā ietilpst vairākas lēcas, kas nozīmē to, ka šāda tipa lēcas ir nedaudz izdevīgākas par lēcām viendienītēm. Savukārt kontaktlēcas, kas paredzētas specifiskām redzes problēmām, pastāv iespēja valkāt gan tikai pa dienām, gan cauru diennakti. Toriskās lēcas lieto pēc speciāla režīma ar pārtraukumiem gan tikai pa dienu, gan arī naktīs. Ja nepieciešamas toriskās lēcas, joprojām iesakām pirms tam konsultēties ar savu ārstu vai optometristu, lai piemeklētu sev vispiemērotākās lēcas. Tiem, kuriem ir nepieciešama redzes korekcija gan tālumā, gan tuvumā, ir iespējams iegādāties multifokālās lēcas un to cena ir vidēji ap trīsdesmit eiro.