Izvēloties ārdurvis un iekšdurvis mājoklim, iespējams saskarties ar daudzām izvēles iespējām un arī niansēm, kas jau var ietekmēt ne vienīgi mājvietas dizainu, bet arī drošību un arī siltuma saglabāšanu. Šeit rakstā mēģināsim sniegt ieteikumus, kā var izvēlēties labākās durvis mājoklim, ievērojot dažādus aspektus, sākot ar dizainu un līdz praktiskiem apsvērumiem.

Koka, metāla vai arī PVC durvis – kādas būtu labākās?

Pats pirmais būtu jāsaprot, no kāda tieši materiāla izvēlēties iekšdurvis un vēl svarīgāk ārdurvis. Katram ražošanas materiālam ir savi plusi un arī mīnusi, tāpēc būtu svarīgi padomāt par to, kas Jums labāk atbilst.

Koka durvis – siltums un mājīgums. Tiktiešām koka ārdurvis mājai piešķirs siltumu un estētisku pievilcību. Tomēr koks ir regulāri jākopj, lai izvairītos no bojājumiem, kā arī krāsas izbalēšanas. It īpaši to var attiecināt uz ārdurvīm, kur pastāvīgi durvis tiek ietekmētas no ārējās vides faktoriem.

Metāla durvis ir par drošību un izturību. Metāla durvis nodrošina labu aizsardzību pret ielaušanos un laikapstākļiem. Taču tās varētu šķist aukstas, pie tam tāda veida durvis labi jākopj, lai varētu novērst korozijas riskus. Parasti no metāla tiek ražotas tieši ārdurvis.

PVC durvis – vieglas un viegli kopjamas. Turklāt tās būs izturīgas pret mitruma ietekmi un laikapstākļiem, taču PVC durvis ārēji izskatās diezgan vienkāršas, ja salīdzina ar citiem materiāliem. Tāpēc parasti tās tiek apvienotas ar stiklu, padarot koptēlu vieglāku.

Stikla durvis – parasti stikla iekšdurvis izskatās skaisti un moderni. Taču tās viegli sasist un arī tās būs labi jākopj.

Durvju furnitūra – kā var izvēlēties?

Ir iespējams, ka nemaz neesat aizdomājušies, taču izvēloties durvis, ne mazāk svarīga lieta ir arī durvju furnitūra. Priekš tam, lai durvis būtu skaistas un funkcionālas, izvēloties durvju furnitūru tiešām ir nepieciešams veikt labāko izvēli. Izvēloties durvju furnitūru, svarīgākais ir izvēlēties to, kas tieši atbilst Jūsu vēlmēm. Pārliecinieties, ka pati furnitūra ir uzticama – slēdzenes ir kvalitatīvas un no uzticamiem ražotājiem. Furnitūrai ir jābūt arī vizuāli pievilcīgai un pieejamai naudas ziņā. Atceraties arī par kopšanu un izturību. Durvju furnitūrai jākalpo ilgi un labi. Mēģiniet pieskaņot furnitūru mājas stilam, lai jau iekšdurvis vai ārdurvis ir ne tikai praktiskas, bet vienlaicīgi arī stipras un skaistas.

Jums tagad ir zināms, kādi tad pastāv durvju materiālu veidi un arī kādu furnitūru var atrast, bet ir grūti veikt izvēli? Noteikti prasiet padomu speciālistiem! Tikai speciālists, uzklausot Jūsu vēlmes, varēs ieteikt opciju, kas tad derēs tieši Jums. Nav būtiski vai tiek izvēlētas iekšdurvis vai ārdurvis, laba un pārbaudīta durvju pārdošanas vieta būs Jūsu galamērķis. Apskatiet atsauksmes un tad dodaties pie labākā durvju pārdevēja, kur Jums spēs nodrošināt arī durvju uzstādīšanu. Iekšdurvis vai ārdurvis kalpos ilgi un labi, ja tās uzstādīs profesionāls meistars. Veiciet izvēli apsvērti un tad durvis spēs priecēt Jūs ilgus gadus.