Pat jau ar drošām ārdurvīm kā arī uzticamām durvju slēdzenēm nebūs iespējams pilnīgi būt drošiem par savas mājas aizsardzību. Tomēr, lai maksimāli palielinātu īpašuma drošību, jums jau ir vēlama signalizācijas uzstādīšana mājai vai dzīvoklim. Pilnīgi visas šodienas ierīces darbojas pēc līdzīga darbības principa, tomēr atšķiras pēc to ziņu pārraides veida, sensoru skaita vai veida, kā arī pāris citām funkcijām. Lai saprastu, kas tad jebkurā konkrētajā gadījumā jau ir labāks, Jums priekš sevis ir jāsaprot, kādi tieši drošības risinājumi pastāv un vēl kā tie strādā.

Ar ko tad atšķiras savā starpā dažādi drošības risinājumu veidi?

Skatoties, kādi ir drošības risinājumi, mājokļa aizsardzībai, var redzēt, ka tieši šo jau ir salīdzinoši liels skaits. Jūs varat paši sev uzlikt aizsardzības mehānismu vai, piemēram, griezties pie profesionāļiem. Galvenā atšķirība būs tā, ka, vēršoties tādā uzņēmumā, var būt pārliecinātiem, ka iebrukšanas situācijā sekos tūlītēja reakcija un, protams, dienests dosies uz apsargājamo objektu. Pretējā gadījumā Jums būs pašiem jāseko līdzi un jāmēģina izsaukt policija. Aizsardzības varianti tiek iedalīti – tehniskā, fiziskā apsardze, inženiertehniskā vai apvienotā jeb kombinētā dzīvokļa apsardze.
Fiziskā apsardze – visi esam redzējusi apsargus veikalos un kāda stāvlaukuma sargu, šo arī sauc par fiziskā veida apsardzi. Visbiežāk fiziskā apsardze ir izmantota tajā brīdī, kad būs nepieciešama sardze kādā pasākumā, vai arī jāparved kāda dārga manta, gan arī īpašuma aizsardzība. Pasūtot servisu tikai no uzticamas firmas būs droši, jo tiem uzņēmumiem standartā ir visi sertifikāti, kā arī garantijas. Taču ir iespēja, kad tad tiek atrasti cita veida drošības risinājumi, piemēram, apsargs, ko varētu mēģināt noalgot un kas arī apsargās īpašumu. Tomēr tādā variantā pastāv salīdzinoši nepārliecinošas garantijas.
Vēl kāds opcijas variants, kuru piedāvā licencēti uzņēmumi ir tehniskā apsardze, kas arī ir diezgan drošs un uzticams veids. Tādā gadījumā tiek veikta signalizācijas uzstādīšana pie Jums īpašumā un no tās signāls vai pat video nonāk uz “pulti” sargiem, kuri visu diennakti seko objektiem. Tādā veidā pie Jums uz mājām dodās ātrās reaģēšanas dienests kā arī informē Jūs par situāciju kopumā. Protams, var jau arī pats klients uzstādīt signalizāciju uz savām viedierīcēm, tomēr nenoliedzami speciālisti to visu paveiks ātrāk.
Palikušie 2 veidi ir inženiertehniskais variants un kombinētais, pie tam kombinētais ir skaidrs, kas ir – vairāku opciju apvienojums, atrodot labāko risinājumu. Turpretim, inženiertehniskais variants ir tāds, kad tiek izmantoti, kā piemēram, dzelzs režģi vai metāla žalūzijas, kā veikalu ēkās. Tas nenodrošina pilnu aizsardzību, bet nenoliedzami aizturēt uz kādu laiku laupītāju gan varēs.

Pie kā pastāv kvalitatīvākie apsardze varianti?

Pētot apsardzes firmas, svarīgs moments būs tas, vai, piemēram, apsardzes uzņēmums būs gatavs arī uzņemties atbildību pat finansiālu. Saskaņā ar likumu firmai jau ir jāatbild par tiem zauējumiem, kuri radās nekvalitatīvu pienākumu izpildes vai nepildīšanas rezultātā. Vēl viens nozīmīgs moments būtu ātrās reaģēšanas komandas ierašanās laiks. Šim maksimālajam laikam vajadzētu būt iekļautam līgumā, pretējā gadījumā nebūs iespējams pieprasīt finansiālu kompensāciju, ja tā darbinieki neieradīsies objektā laikā. Eksperti apliecina, kad vidējais ātrās reaģēšanas komandu ierašanās laiks ārpus pilsētas ir desmit līdz piecpadsmit minūtes, pilsētā vēl mazāk, taču to nosaka individuāli. Bez šaubām izlasiet neskaitāmas rekomendācijas, kas atrodamas tieši par firmu, lai izprast darba principus un arī esošo sadarbību ar klientiem. Kompānijas darbības profesionālā pieredze, speciālistu profesionalitāte ka arī fiziskais stāvoklis, mūsdienīgs aprīkojums arī būs diezgan būtisks atlases nosacījums.