Kārdinājums saņemt ātru naudu visu laiku bija interesējis noteiktu ļaužu grupu. Vēlme ātri kļūt bagātam kopā ar nevēlēšanos panākt materiālo labklājību ar darbu un arī centību, tāda veida cilvēkus stumj uz noziegumu – ielaušanos cita īpašumā. Laikam ejot zādzību daudzums tikai pieaug. Viennozīmīgi tas liek pārējiem iedzīvotājiem atrast atbildīgāku variantu mājokļa aizsardzības procesā, kad var būt skatīti daudzpusīgi drošības risinājumi. Kā arī mūsdienās parasti tā nav tikai signalizācijas uzstādīšana, ko satur tehniskā apsardze, bet reizēm pat fiziskā apsardze jau pie īpaši nozīmīgiem objektiem. Pieejama arī droša seifu noma .

Šodienas drošības risinājumi

Pētot, kādi tad ir drošības risinājumi, lai aizsargāt māju, var redzēt, ka to jau ir salīdzinoši liels skaits. Jūs varat paši sev uzlikt aizsardzības mehānismu vai arī griezties tieši pie profesionāļiem. Galvenā atšķirība ir tā, kad, vēršoties kompānijā, var būt pārliecinātiem, kad ielaušanās situācijā nāks momentāla reakcija un, protams, dienests dosies uz apsargājamo objektu. Pretējā gadījumā Jums vajadzēs pašiem jāseko līdzi un jāmēģina izsaukt policija. Aizsardzības varianti iedalās – fiziskā un tehniskā apsardze, inženiertehniskā vai apvienotā jeb kombinētā apsardze.
Fiziskā apsardze – visi esam redzējusi sargus tirdzniecības vietās vai arī sargu stāvlaukumā, to arī dēvē par fizisku apsardzi. Visbiežāk fiziskā apsardze ir meklēta tajā brīdī, kad ir nepieciešama sardze kādā sabiedriskā pasākumā, vai, piemēram, jātransportē kāda dārga lieta, un protams arī īpašuma aizsardzība. Izvēloties servisu no uzticamas kompānijas jau ir droši, jo tiem uzņēmumiem standartā jau ir visi tie sertifikāti, kā arī garantijas. Taču ir opcija, kad var tikt piemeklēti cita veida drošības risinājumi, piemēram, sargs, ko tad var arī censties noalgot un kas sargās īpašumu. Taču šajā gadījumā ir diezgan nepārliecinošas garantijas.
Kā vēl viens variants, ko piedāvā kvalificēti uzņēmumi ir tā sauktā tehniskā apsardze, kas ir tiešām ļoti drošs un uzticams veids. Šajā izkārtojumā notiek signalizācijas uzstādīšana Jūsu mājās un no tās signāls un bieži arī video nonāk uz “pulti” sargiem, kuri cauru diennakti novēro objektus. Tādējādi uz īpašumu izbrauc ātrās reaģēšanas dienests un vēl izskaidro Jums visu situāciju. Protams, var jau arī pats klients uzstādīt signalizāciju, kas nodos ziņu uz telefonu, bet nenoliedzami eksperti to visu paveiks ātrāk.
Palikušie divi veidi tad ir inženiertehniskais un apvienotais jeb kombinētais, kur kombinētais ir skaidrs, kas ir – vairāku variantu savienojums, atrodot visdrošāko risinājumu. Turpretim, inženiertehniskais veids ir tāds, kad tiek izmantoti, piemēram, metāla žalūzijas vai dzelzs režģi, piemēram, kā veikalu ēkās. Tas nevar nodrošināt pilnīgu drošību, kaut gan viennozīmīgi aizturēs iebrucēju uz ilgu laiku.

Kāds tad apsardzes uzņēmums ir vislabākais?

Biznesmeņi ar pieredzi, kuri jau bija sadarbojušies ar dažādām apsardzes firmām, izceļ, kam tad jāvērš vērība, meklējot šādu uzņēmumu:
1) Pieredze. Nepastrīdami svarīgs moments, tā kā darba pieredze parādās profesionālajā izaugsmē, kā arī liela stāža kompānijas savas darbības laikā daudz paplašina savas iespējas.
2) Klienti. Kvalitatīvs apsardzes uzņēmums izceļas tieši ar milzīgu klientu daudzumu, un svarīgi ir tieši pastavīgie klienti.
3) Personāls. Sargājot vairākus objektus vai personas, protams, ir nepieciešams ne vienīgi liels speciālistu skaits, bet, protams, arī sakomplektētas ātrās reaģēšanas komandas, kas tad ir gatavas doties prom jau pēc pirmā trauksmes signāla jebkurā diennakts laikā.
4) “Pults” tehniskā apsardze. Tas būs viens no kritērijiem, kurš atšķir no citām labu apsardzes kompāniju. Šāds drošības panelis sniedz iespēju saņemt trauksmes signālu arī tad, kad objektā neviena nav, bet signāls sāk darboties.