Fizioloģiski daba ir iedalījusi, ka ik vienai dzīvai būtnei ir nepieciešams laiks savu “bateriju” uzlādei un parasti tas notiek miegā, guļus stāvoklī. Pērkot jaunu gultu, uzmanība tiek pievērsta dažādiem faktoriem, ieskaitot furnitūru un citus sīkumus. Matrača loma ir viennozīmīga – tam ir pareizi jābalsta ķermenis guļus pozīcijā un jāveicina maksimāla atpūta. Matračus var iegādāties arī kopā ar gultu, taču, pārsvarā tos pārdod atsevišķi, tādēļ ir viegli izvēlēties to, kas ir ērts. Ja no rīta pamostoties ir sajūta, ka esat salauzti, tad skaidrs ir viens – jāmaina gultas matracis, un, jo ātrāk, jo labāk. Matraču cenas pirmajā mirklī var šķist mazliet augstas, taču nevajag aizmirst, ka tas tiks lietots katru dienu un daudzus gadus no vietas.

KUR PIRKT LABUS, LATVIJĀ RAŽOTUS MATRAČUS?

Nemaz ne tik sen pircēju izvēles iespējas matraču iegādei bija nelielas. Porolona atsperu matrači, kas ātri zaudē savas balsta īpašības, deformējas, plīst un visādi citādi ātri beidz savu kalpošanas laiku. Tie pavisam noteikti nebija ergonomiski un ortopēdiski, atsperes čikstēja un pat plīsa. Mūsdienās, veikalos atrodamos matračus, veido no mūsdienīgiem materiāliem – memory foam putām, lateksa un kokosa šķiedrām kā arī atsperes ir izkārtotas speciālās atsperu bloku kabatiņās. Visiem matračiem ir noņemams un mazgājams pārvalks, kas matrača lietošanu un kopšanu ļoti atvieglo.

CIK MAKSĀ LATVIJĀ RAŽOTI MATRAČI?

Kad izvēlamies matraci, protams vēlamies, lai tas ir lieliskā cenas un kvalitātes līdzsvarā. Varam apgalvot, ka papildus šim kritērijam, ir vēl kāds, ko daudzi uzskata par ekstru – matrači ir ražoti Latvijā. Latvijā ražoti matrači ir pieejami gan pieaugušajiem, gan bērniem. Gan dīvāni un gultas, gan matrači ir augstākās kvalitātes Latvijas meistaru ražojums un kalpo daudzus gadus. Arī materiālu daudzveidība nodrošina to, ka sava ideālā matrača atrašana nav sapnis, bet realitāte. Visi matrači ir tendēti uz slodzes mazināšanu mugurai, asinsrites uzlabošanu un pareizu ķermeņa pozicionēšanu guļot.