Kad bija radītas lēcas acīm, tad pilnīgi izmainījās cilvēku uztvere par to, kā var koriģēt redzi. Tālredzīgie un tuvredzīgie pacienti var droši braukt ar mašīnu, sportot, peldēties un protams, arī redzēt dažāda veida afišas un citus uzrakstus, nenēsājot brilles. Taču kā tad kontaktlēcas parādījās?
Tas laikam liekas ne visai ticami, taču centieni izstrādāt lēcas acīm bija jau sākti 16. gs. beigās un tas bija paša L. da Vinči izmēģinājums. No tā palikušajos pierakstos bija 1508. gada skices, kur attēlota ierīce, kas paredzēta redzes koriģēšanai. Pierakstos rakstīts, kad sava veida lēca jāuzliek uz acs un tā palīdz redzēt. Mūsdienās zinātnieki ir pārliecināti, ka tieši šis da Vinči izgudrojums pārtapa par mūsdienu kontaktlēcas prototipu.
Tomēr Leonardo izgudrojums tad nedabūja atzinību un gandrīz 400 gadus tika aizmirsts. Tikai 1887. gadā vācu stikla pūtējs F. Müllers pielietoja Leonardo ideju. Tika radītas sava veida protēzes, kuras atdarina acs veidolu. Lēcas daļa, kura ir uz baltuma acij, bija no balta stikla, bet sastāvdaļa, kura atradās virs pašas zīlītes – no caurspīdīga.
Bet pa īstam liels sasniegums bija, kad tieši K.Tauhey 1947. gadā izgatavoja pirmās kontaktlēcas ar tiešām mazu diametru, kas aptvēra tikai radzeni, šīs kontaktlēcas tika taisītas no pvc, un tās nebija līdzīgas stiklam. Vēlāk lēcas palika tādas, kādas tieši tās mēs zinām šobrīd.

Savukārt, šobrīd pat var nopirkt kontaktlēcas internetā, bez šaubām, kad ir zināms, kādas tieši lēcas nepieciešamas. Bet eksistē arī tāds kontaktlēcas interneta veikals, kurā ir acu ārsti, kuri var arī pārbaudīt klientu acis un izrakstīt receptes. Pasaule attīstās un paliek ērtāka. Un, ja agrāk pašas pirmās kontaktlēcas bija ļoti padārgas, taču šodien lēcas cena patīkami izbrīna.

Lēcas, kā arī to izlases nosacījumi

Pats pirmais, kam tieši pievērst īpašu uzmanību, kad tiek izvēlētas kontaktlēcas, ir tieši tas, vai, piemēram, lēcas jau ir cietas vai mīkstas. Cietās kontaktlēcas ļoti pilnveidojās. Vispirms tās tika no stikla, vēlāk no organiskā stikla, plastmasas un pārklāja visu acs priekšējo virsmu. Pats pēdējais posms bija tieši izgatavošana no īpaša materiāla – silikona akrilāta. Pašas galvenās cieto kontaktlēcu atšķirība būs minimāls attēla izkropļojums (šeit pats materiāls visvairāk notur to formu), bojājumu izturība, materiāls ir mazāk pakļauts netīrumiem, vajadzība mitrināt lēcas ir mazāka, tā kā tās nesatur ūdeni un neizžūst ilgstoši lietojot, kārtīgi kopjot, lietošanas laiks pārsniedz to, kas ir mīkstām lēcām. Mīkstās lēcas jau ir taisītas no speciāla elastīga materiāla – silikona hidrogēla vai hidrogēla. Pēc lēcu maiņas tās var iedalīt: vienas dienas lēcas (vienreizējās lietošanas), vienas nedēļas vai arī divu nedēļu lēcas, plānveida lēcas, kuras jānomaina ik pēc viena līdz trīs mēnešiem un visbeidzot tradicionālās, kuras tiek mainītas jau pēc sešiem mēnešiem. Bez šaubām, ikvienas lēcas cena ir atkarīga ne tikai no tā kāds materiāls izmantots, bet arī no valkāšanas ilguma. Bez tam vēl ir krāsainās lēcas acīm, kuras jau var pilnīgi pārvērst Jūsu izskatu. Lēcas internetā ir atrodamas milzīgā dažādībā un vēl speciālisti klientiem var nodrošināt pilnīgas atbildes to izvēlē. Nav noliedzams, ka, svarīgi, lai pati lēcas cena nav sevišķi zema, tā kā kvalitātei šajā gadījumā ir būtiska loma un vislabāk piemeklēt drošu ražotāju.