Uzlīmes tiešām ir viena no uzņēmuma reklāmas un tēla atspoguļošanas formām. Uzlīmju druka notiek uz paša papīra vai arī sava veida plēves, kur otra puse tiek noklāta ar līmi. Uzlīmju apakšējā pamatne visbiežāk būs papīrs, kas pasargā ar līmi noklāto pusi no pielipšanas virsmai pirms laika. Uzlīmes priekšpusē ir attēls vai arī teksts. Uzlīmes parasti tiks pielietotas praktiski uz jebkādas virsmas, kas ir līdzena, (pvc, stikla, metāla loksnēm). Taču drukas veikals parasti sākumā izvēlas līmes pamatni, kad būs skaidrs uz kādas tieši virsmas klients līmēs uzlīmes.

Kas tad jāzina attiecībā uz uzlīmēm, pirms tam, kā pasūtīt?

Pirms tiek pasūtītas, piemēram, personalizētas uzlīmes vai arī tiek mēģināts precizēt cenu, būtu jāsaprot kādi drukāšanas veidi pastāv un tad ar ko tad viņi atšķiras.
• Fleksogrāfija jeb flexo druka. Šī metode ir piemērota, kad, pielietojot automātiskā tipa iepakojumu, svarīga liela gatavo uzlīmju aprite. Formu dažādība vai košs attēls, reljefs, kā arī lakošana – dažādu tehniku izmantošanas rezultātā var iegūt augstas kvalitātes personalizētas uzlīmes.
• Ofseta druka. Šeit uzlīmju izgatavošanā izvēlās papīru, kas ir pašlīmējošs. Kad būtu nepieciešams iepakojums vai arī sienas uzlīmes, vajag drukāt uzlīmes, kas ir liela izmēra un taisītas izmantojot ofseta metodi.
• Digitālā druka. Šeit uzlīmju druka, cena – viss būs līdzsvarā un tas būs izdevīgi mazām tirāžām. Taču, kad tiek drukāts uz digitālās preses, uzlīmes saķere nedaudz mazinās.
• Liela formāta uzlīmju druka šodien ir izplatīts variants. Šī veida tehnikas priekšrocība būs šķīdinātāju un izturīgu tintes izmantošana, protams, arī robošana bez šuvēm. Pastāv iespēja griezt uzlīmes bez to drukāšanas.
• Sietspiede ir sava veida īpatnēja metode, kura ļauj izdrukāt produktu, izmantojot sudraba un zelta krāsas. Metāliskās personalizētas uzlīmes rotās visus suvenīrus. Tātad, lai izgatavotu lieliskas, pārdomātas personalizētas uzlīmes, Jums ir nepieciešama plēve, kas pati līmējas.

Šobrīd saprotot, kādā veidā parasti tiek taisītas uzlīmes, var izvēlēties sev piemērotāko variantu un veikt savu pasūtījumu.

Kā izvēlēties piemērotāko tipogrāfijas veikalu?

Viens no pirmajiem jautājumiem, kas būtu jāuzdod priekš sevis, ir tas, ar ko vēlaties darboties – ar starpnieku, reklāmas aģentūru vai tieši ar drukāšanas firmu. Kā piemēram, liela tipogrāfija ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi apliecina to, ka Jūsu pasūtījums, kā arī vēlmes būs sadzirdētas, un, taupot līdzekļus, tiks atrasts vislabākais risinājums priekš klienta, kurā pati uzlīmju druka, cena un piegāde klientam būs tik labi izplānota, ka pat būsiet apmierināti. Centieties uzzināt vairāk informācijas par izvēlēto kompāniju, lasiet rekomendācijas internetā no citiem klientiem. Ja pasūtījums var būt neparasts un sarežģīts, šajā gadījumā labāk sazināties ar pašu tipogrāfiju un apspriest nianses ar menedžeriem.