Vai tiešām, braucot ar auto, Jums vienmēr būs svarīga drošība, kā arī ērtums? Tikai gudri izvēlētas auto riepas palīdzēs šo visu nodrošināt. Kad tiek izvēlētas auto riepas, svarīgs faktors būs izprast, kādas tieši riepas jau ir nepieciešamas – ziemas vai tomēr vasaras riepas. Papildus sezonai, būtu nozīmīgi ievērot to, kāds tieši ir auto un vēl Jūsu vadīšanas iemaņas, kur tieši domājat braukt, protams, arī to apstākli, cik tad liels tiek atvēlēts budžets auto riepu pirkšanai. Kopā mēģināsim novērtēt galvenos aspektus, priekš tam, lai zinātu, kā labāk atrast atbilstošākās riepas priekš sava auto.

Gadalaiks, auto riepu raksts – kas prasa uzmanību?

Braukšanas drošību sekmē daudzi momenti. Kā viens no pašiem galvenajiem ir pārdomāta riepu izvēle. Tomēr, lai nopirktu tādas auto riepas, kuras tiešām var veicināt drošu saķeri ar ceļa segumu, vispirms būtu jānosaka to piemērotība sezonai. Konkrēti vasaras riepas jau ir domātas braukšanai temperatūrā no +7 grādiem pēc celsija. Tādas tiek izgatavotas no cietiem samaisījumiem, tāpēc tās izceļas ar diezgan augstu nodilumizturību un vēl drošu vadāmību. Taču zemā temperatūrā šādi riepu veidi paliek diezgan stīvi un nevar nodrošināt labu saķeri ar ceļu. Savukārt kormoran ziemas riepas ir taisītas jau no mīkstiem savienojumiem, tādēļ šādas riepas saglabā braukšanas drošību zemās temperatūrās. Protektors visbiežāk ir aprīkotas ar dzelzs radzēm, kuras paaugstina drošību, braucot pa slapju sniegu un pat ledu. Un jau vissezonas auto riepas ir it kā kompromisa risinājums, kurš drošības ziņā jau nav tik labas, salīdzinot ar tām riepām, kas atbilstošajai sezonai domātās. Šāds variants būtu atbilstošas tām valstīm, kur ziemas mēnešos temperatūra nemaz nav ļoti zema.
Kā vēl kāds nozīmīgs moments būs auto riepu protektora raksts. Riepas ar bez virziena rakstu jau ir budžeta variants, tādēļ tādas riepas ir samērā pieprasītas, kaut gan tās nenodrošina labu drošības pakāpi. Lai varētu braukt pa slapjiem ceļiem ir piemēroti modeļi jau ar noteikta virziena rakstu, kurš ļauj novirzīt netīrumus no riepu apakšas. Labāku saķeri, īpaši nestabilos laika apstākļos, nodrošina riepas ar asimetrisku zīmējumu, kas tad var pastiprināt transportlīdzekļa manevrēšanas spēju. Der atcerēties, ka nozīme būs cenai. Kad tiek pirktas lētas riepas, būs taupīts tieši uz Jūsu pašu drošības. Tāpēc labāk būtu piemeklēt kādu vidējā segmenta produktu. Ja nemaz nav skaidrs, kādas konkrēti auto riepas piemeklēt, labāk lūgt palīdzību tieši pie profesionāļiem, piemēram, jebkura laba riepu noliktava strādā ar profesionāļiem.

Riepu serviss vai, piemēram, online veikals, kur pirkt riepas un citas detaļas?

Tad, kad tiks meklēta riepu noliktava vai riepu serviss, ir pāris lietas, kurām vajadzīgs vērst savu uzmanību. Nemaz nav nozīmīgi, vai arī būs Jums vajadzīgas jaunas riepas vai mazlietotas, pats pirmais, ir jāņem vērā citu klientu atsauksmes. Mūsdienu riepu noliktava būs jau ar mājas lapu un katrā ziņā būs iespēja uziet rekomendācijas vai arī sūdzības par darbinieku darbu. Kā vēl viena būtiska lieta būs pakalpojumu spektrs – nozīmīgi ir, lai tā nemaz nav vienkārša riepu garāža, bet var tikt nodrošināta arī riepu montāža. Viennozīmīgi tas būs parocīgi un arī laiks tiek ekonomēts. Kad ir piedāvātas pavisam jaunas riepas, vislabāk ir, kad pieejami pat lietie diski. Ja tāda veida riepu garāža arī ir serviss vienlaicīgi, jābūt tādam pakalpojumam, kā riepu balansēšana. Autoservisam būtu jābūt tīram un strādājošajam personālam pretimnākošam. Taču ja Jums ir interese par riepu ražotājiem, atsaucīgā servisā uzreiz piedāvās visu informāciju par šiem. Nav īsti svarīgi tiek meklētas jaunas auto riepas, vai arī lietotas, labi speciālisti uzreiz varēs dot ieteikumus, lai braukšana pa ceļu ir droša un ērta.