Patlaban uzlīmju un vizītkaršu druka jau ir diezgan populārs drukāšanas pakalpojums. To izgatavošanas skaits pārsniedz miljoniem eksemplāru, pie tam šajā gadījumā droši var minēt, ka tieši tas tad ir viens no galvenajiem izdruku veidiem, ko izvēlās biznesā. Tā joma, kurā var būt pielietotas apaļas uzlīmes vai arī cita veida tomēr ir ļoti liela. Tās novieto uz pārtikas precēm, alkohola iepakojumu, aptiekas produktiem, parfimērijas, rūpniecības izstrādājumu taras. Bez šaubām, arī uzņēmēji, kas neražo preces, parasti izvēlās tieši sūtīt personalizētas uzlīmes, lai tādējādi padarīt dāvanas īpašas, kā piemēram, partneriem. Vizītkartes ir svarīgas, jo rada sava veida personas tēlu, tam jāpievērš ļoti liela uzmanība.

Uzlīmju izgatavošana un to radīšanas tehnoloģiju varianti

Interesanti, bet uzlīmju druka, kā arī tās metodes izvēle būs atkarīga no krāsas, attēla, tirāžas, materiāliem un citiem momentiem, kā arī cena būs no tā atkarīga. Populāras tehnoloģijas, kā var drukāt uzlīmes:
-Digitālā druka. Tam nebūs nepieciešams gatavošanās posms, līdz ar to būs izdevīga uzlīmju izgatavošana tieši mazām tirāžām, taču, pieaugot pasūtījuma daudzumam, pašizmaksa diez vai samazināsies.
-Fleksogrāfija. Tieši šī tehnika tiks izvēlēta, ja tiks sūtīta uzlīmju izgatavošana milzīgā daudzumā – no 50 000 gab. Tehnika jau ir piemērota darbam ar tiešām atšķirīgiem materiāliem, attēls būs spilgts un kvalitatīvs.
-Termopārneses vai arī folijas uzlīmes druka. Šī metode izdevīga mazām tirāžām – sākot no 1000 vienībām. Šeit nepieciešams īpašs printēšanas aparāts. Šajā gadījumā iespējams darboties ar kartonu, tekstilu, papīru un pat sintētiku. Tāda tipa apaļas uzlīmes jau būs spēcīgas pret ultravioleto staru ietekmi, kā arī temperatūras izmaiņām.
-Ofseta druka. Piemērots drukāšanai uz kartona un papīra. Tādā gadījumā drukāt uzlīmes izdevīgi vidēji lielām tirāžām.
-Termiskā drukāšana – Līdzīga termopārneses drukai, taču ar zemākas kvalitātes rezultātu. Piemērots tādu preču aplīmēšanai, kur būs īss uzglabāšanas termiņš – vidēji trīs līdz četri mēneši.
-Karstā drukāšana ir ideāli piemērota uzlīmēm, kas būs etiķetes. Attēls tiks pārvietots no klišejas uz darba virsmu zem spiediena, ievērojot noteiktu temperatūras režīmu. Piemērots drukāšanai uz plēves vai auduma vai pat ādas, lietojot hologrāfiskas vai metalizētas krāsas. Drukāšanas termiņu nosaka izkārtojuma sarežģītība, sūtījuma apjoms vai cita veida kritēriji.

Kā uziet labāko poligrāfijas veikalu?

Viens no galvenajiem jautājumiem, kas būtu jāuzdod priekš sevis, ir tas, ar ko tad gribat strādāt – ar starpnieku, mārketinga aģentūru vai arī ar drukāšanas firmu. Piemēram, liela tipogrāfija ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi liecina par to, kad klienta pasūtījums un vēlēšanās būs sadzirdētas, un, ekonomējot finanses, tiks atrasts vislabākais risinājums Jūsu gadījumā, kurā uzlīmju druka, cena, kā arī piegāde tiks tik labi saplānota, ka pat Jūs būsiet apmierināts. Centieties lasīt vairāk informācijas par pašu uzņēmumu, lasiet rekomendācijas online vidē no klientiem. Ja pasūtījums ir neparasts un sarežģīts, šajā gadījumā labāk būtu sazināties ar drukas veikalu un izrunāt detaļas ar menedžeriem.